Трускавець Актуально Про Нас Корисне Форум Контакти
  
Нерухомість      Афіша      Оголошення      Статті      Новини      Анонси
      Каталог      
Лікувально-оздоровчі
Санаторії   Пансіонати   Готелі   Приватний сектор   ...
Розваги
Ресторани   Більярд, боулінг   Дискотеки, нічні клуби   ...
Шопінг
Госптовари   Культтовари та сувеніри   Одяг, парфумерія   ...
Послуги
Салони красоти   Сауни, бані, басейни   Фото-послуги   ...
Некомерційні організації
Державні органи   Громадські організації   Політичні партії   ...

  Зареєструвати організацію

      Пошук      

      Святкуємо      

      Реклама      
     

Статті

     

З любов'ю до краю. ЗЕЛЕНИМИ СТЕЖКАМИ ЗЕЛЕНОГО ТУРИЗМУ

Тетяна ТАТОМИР
Фото Мирона ОПОКИ

    "Краще гір можуть бути лише гори, на яких ти ще не бував" - відома фраза з пісенної творчості В. Висоцького. Не розумієш її, і, мабуть, не зрозумієш ніколи, якщо одного разу не попадеш в гори і не захворієш ними. З роками без смаку гір, який скуштував, не хочеш жити, переповнившись колоритними чуттями, шукаєш нових - більш вражаючих і свіжіших.

    А до відомих рядків пісні подумки додаєш: "Краще гір можуть бути гори, на яких живуть гуцули" - частка твого народу, якого ми - лемки чи бойки, так мало знаєм.

    Франківщина - край благодатний: милуючі зір краєвиди, гірські потоки, гуцульські наїдки і багатоталанні людські руки. Фрагментарно витвори цих рук можна знайти і на нашому дерев'яному базарі. Але з одного скельця вітражу не складеш, і лише з рук самого майстра проймешся духом промислу цього краю, заповниш дім свій не лише новою матеріальною оздобою, а світлою енергетикою людської душі.

    Етнографічна експедиція на Косівщину з метою збору матеріалів про народних умільців, гуцульський фольклор, яку успішно зорганізував керівник проекту, краєзнавець Микола Іваник - привела її учасників в с. Яворів до родини Михальчуків.

    Високо в горах, далеко від траси в партнерстві з природою живуть ґазда Василь з дружиною Ніною і трійком дітей: Петрусем, Галиною і Юрком, та з Василевими батьками. Гостювати в сім'ї гуцулів у травневі вихідні було і затишно, і смачно й пізнавально.

    Хто знає, як виготовляють ліжники? Все починається з полонини. На ній вівці, яких випасають, а потім стрижуть, прополіскують вовну, просушують, прядуть нитки: чорна вівця - чорна нитка, біла вівця - біла, сіра - сіра. Хочеш веселкову гаму - додаєш фарб. Приступаючи до ткацького верстату - крок за кроком, без поспіху, з любов'ю - народжується ліжник. Кинутий в бурхливі струмені валила (споруда, побудована над рікою і яких залишилось небагато на Франківщині) ліжник розпушується, міцніє. Просушений сонцем і вітром, вирушає в дорогу на продаж, і не лише в Україні.

    З усіма цими цікавинками поетапно знайомлять в Михальчуків, частуючи смачним банушем і гуслєнкою. Слухаючи довгих, як ткані доріжки, колоритних коломийок у виконанні Василини Пророчук під дивний супровід скрипаля Володимира Мицканюка, починаєш краще розуміти світ, в якому живеш сам.

    Люди... Трембітар Михайло Тафійчук, який майстрував трембіти для співачки Руслани, і в якого Олег Скрипка частий гість, щиро пригощав самогонкою, бринзою і від душі награвав карпатські мотиви на волинці та дуді на високій полонині, де стоїть його дім.

    Радушно ділився оповідками в своєму помешканні майстер Роман Стринадюк, показуючи дивні фузії, пістолі та інші вироби з металу. Його купцями були і наш Президент і Саакашвілі - Президент Грузії.

    Розповідала про батька донька відомого різьбяра Д. Шкрібляка - Олена Прокоп'юк в Косівському музеї народного мистецтва і побуту - сама відома майстриня. А вчитель малювання Яворівської ЗОШ Іван Петрик - здивував дивним образом Матері Божої з Ісусиком в одній з придорожніх каплиць, створений у гуцульському стилі.

    Всі вони - жителі високих гір, де багато праці, мало зручностей...і часто достатку, люблять ці гори, як власний дім. Вони вміють приймати навколишній світ таким, як він є, незважаючи на його, з точки зору окремої людини, недосконалість. Нічого не ідеалізуючи, вони цінують кожен день і благословляють його, мабуть тому в їхніх серцях більше добра і чистоти душевної, а в руках стільки таланту. "Якби люди більше задумувались над тим, що знання - це спасіння, то не було б так багато страждань. Все людське горе від невігластва." (Агні-Йога).

    Дорога на гору Драгобрат під зливним дощем, сповнена екстриму на крутих гірських віражах, катання на лижах серед туману і високих смерек - дорога нескінченна для всіх, хто любить нові туристичні стежки рідного краю...

    На світлинах: гуцульські баранці, як і ми хлопці - молодці; кінцевий результат важкої праці; родина Михальчуків; гра на волинці - Михайло Тафійчук та Василь Михальчук - гра на трембіті.

P.S. Будь-яку довідку з питань зеленого туризму можна отримати за тел. 8-097-337-89-46

      В каталозі є:      

      Актуально      

Нерухомість

Афіша

Новини міста

Статті

Оголошення


      Опитування      

  Трускавець Актуально Про Нас Корисне Форум Контакти  

Зареєструвати організацію |  Добавити оголошення

Copyright © 2005-2007 ІКС - Інформаційна куротна служба м. Трускавець.. Всі права застережено
При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. При цитуванні в інтернеті - активне гіперпосилання.
Для цього без змін скопіюйте цей код:  <a href=http://www.iks.com.ua>Інформаційна куротна служба м.Трускавець</a>
META-Ukraine bigmir)net TOP 100 Украина онлайн ?????????? ??????